Tournament Entries

# School Location
1 Beaverhead County High School Dillon, MT
2 Butte High School Butte, MT
3 CM Russell High School Great Falls, MT
4 Capital High School Helena, MT
5 East Helena High School East Helena, MT
6 Great Falls High School Great Falls, MT
7 Helena High School Helena, MT
8 Powell County High School Deer Lodge, MT

Varsity Legislative

# School Student(s)
1 Butte High School Helena Rodriquez
2 Butte High School Kaden Kohn
3 CM Russell High School Peyton Robertson
4 Capital High School Brennan Jensen
5 Capital High School Jordyn Shaw
6 Capital High School MaryLou Garrison
7 Capital High School Zyanne Cervantes
8 Great Falls High School Turner Burchard
9 Great Falls High School Brayden Skolrud
10 Great Falls High School Wyatt Cobb

Speech Dramatic Interp

# School Student(s)
1 CM Russell High School Alexandra Davidson
2 CM Russell High School Hannah Davis
3 Helena High School Will Brugman
4 Helena High School Loreley Drees
5 Powell County High School

Speech DUO

# School Student(s)
1 Butte High School Ruthe Meeks & Mac Howery
2 CM Russell High School Rory Hibbs & Izzi Rukavina
3 Capital High School Rigby Swant & Triston Crocker
4 Great Falls High School Sam Haffner & Emma Griffin

Speech Extemporaneous

# School Student(s)
1 CM Russell High School Cole Arthur
2 Capital High School Zyanne Cervantes
3 Helena High School Hannah Muszkiewicz

Speech Humorous Interp

# School Student(s)
1 Butte High School Hallie Burnett
2 Butte High School Mac Howery
3 Capital High School Berkalie Campbell-Woods
4 Capital High School Jack Kuney

Speech Impromptu

# School Student(s)
1 Beaverhead County High School Jordan Oneil
2 Beaverhead County High School Brendan Field
3 Capital High School Zyanne Cervantes
4 East Helena High School Guy McDermott
5 Great Falls High School Taylor Brown
6 Helena High School Hannah Muszkiewicz
7 Helena High School Shy Christensen
8 Helena High School Loreley Drees

Speech Informative

# School Student(s)
1 Butte High School Hallie Burnett
2 CM Russell High School Nikki Gambino
3 CM Russell High School Isabel Foley
4 CM Russell High School Hannah Davis
5 CM Russell High School Adam Arthur
6 Capital High School Erin Heaton
7 Capital High School Kate Loble
8 Capital High School Berkalie Campbell-Woods
9 Capital High School Kairi Fahlenkamp
10 Helena High School Anna Senecal
11 Powell County High School Mickayla Meador

Speech MPA

# School Student(s)
1 Butte High School Chloe Brown
2 CM Russell High School Rory Hibbs
3 Capital High School Erin Heaton
4 Capital High School Kairi Fahlenkamp
5 Great Falls High School Lucy Lewis

Speech Oratory

# School Student(s)
1 Butte High School Chloe Brown
2 CM Russell High School Cole Arthur
3 CM Russell High School Kerrigan Edwards
4 CM Russell High School Izzi Rukavina
5 CM Russell High School Nikki Gambino
6 CM Russell High School Isabel Foley
7 East Helena High School Dru Lindsey
8 East Helena High School Maddie Gard
9 East Helena High School Katie Edinger
10 East Helena High School Nico Musgjerd

Speech Prog Oral Interp

# School Student(s)
1 Butte High School Adam Williams
2 Butte High School Ruthe Meeks
3 CM Russell High School Alexandra Davidson
4 CM Russell High School Kerrigan Edwards
5 Capital High School Kate Loble
6 Helena High School Samantha Noble

Speech SPOI

# School Student(s)
1 Beaverhead County High School Jordan Oneil
2 Beaverhead County High School Olivia Saunders
3 Butte High School Mac Howery
4 Butte High School Ruthe Meeks
5 Butte High School Adam Williams
6 Butte High School Savannah Cowley
7 Capital High School Kate Loble
8 Capital High School Erin Heaton
9 Capital High School Jack Kuney
10 Helena High School Will Brugman
11 Powell County High School Channen Masters

Drama Classical Duo

# School Student(s)

Drama Dramatic Duo

# School Student(s)
1 East Helena High School Landon Bowen & Nico Musgjerd

Drama Dramatic Solo

# School Student(s)

Drama Humorous Duo

# School Student(s)
1 Beaverhead County High School Riley Hall & Sarah Mootry
2 Beaverhead County High School Tess Davis & Hailey Hansen

Drama Humorous Solo

# School Student(s)
1 Beaverhead County High School Anthony Agee
2 Beaverhead County High School Beatrice Penn
3 Beaverhead County High School Rachel Stanchfield

Drama Pantomime

# School Student(s)

Varsity Policy

# School Student(s)
1 CM Russell High School Ian White & Anthony Bowe
2 Great Falls High School Abie Huntting & Julia Stelzer
3 Great Falls High School Isabelle Swanson & Alyx McAdam
4 Great Falls High School Brittley Michaels & Elli Dunn

Varsity Public Forum

# School Student(s)
1 Butte High School Garrett Monson & Logan Christian
2 CM Russell High School Alex Johnson & Jake Cherry
3 CM Russell High School Brady Kelly & Hunter Hatfield
4 CM Russell High School Alexander Derosa & Riley Hovland
5 CM Russell High School Gracie Galvez & Kenzi Brown
6 CM Russell High School Jeremiah Denio & Trey Mans
7 East Helena High School Cameron Mitchell & Davis Thompson
8 Great Falls High School Robert VanSpyk & James Knapstad

Varsity VLD

# School Student(s)
1 Butte High School Hogan O'Donnell
2 Butte High School Morrigan Romero
3 Butte High School Katelyn Clark
4 Capital High School Colin Sawyer
5 Capital High School Jack Anderson
6 Capital High School Mckayla Cogley
7 East Helena High School Gage Laman
8 East Helena High School Sarah Foster
9 Great Falls High School Maggie Bell
10 Great Falls High School Taylor Radonich
11 Great Falls High School Brady Habel
12 Great Falls High School Valon Haslem
13 Helena High School Timothy Cuddy
14 Helena High School Samuel Sullivan
15 Helena High School Gabriella Radley
16 Powell County High School Xaria Nixon
# School Judge Individual Events Debate