Tournament Entries

# School Location
1 (NOF) National Online Forensics Hired Los Angeles, CA
2 ACLA Network huntington beach, CA
3 Able2Shine Fremont, CA
4 Academy of Higher Learning CHATSWORTH, CA
5 Albright Middle School Houston, TX
6 Almaden Country Day School San Jose, CA
7 Athens Debate DUBLIN, CA
8 BC Academy Langley, BC
9 Basis Silicon Valley Union City, CA
10 Brentwood Middle School Los Angeles, CA
11 Brooks Debate Institute Fremont, CA
12 Challenger Middle School Colorado Springs, CO
13 Cogito Debate Irvine, CA
14 Emerson Community Charter School Los Angeles, CA
15 Frisco Independent Frisco, TX
16 Frontier Academy Greeley, CO
17 H.Edu SAN MATEO, CA
18 Honor Academy Cerritos, CA
19 Jane Addams Middle School Seattle, WA
20 Liangyi Youth Leadership Big Rapids, MI
21 Louis Armstrong Middle School/SAGE Magnet Sherman Oaks, CA
22 Maccabee Academy New York, NY
23 ModernBrain Tustin, CA
24 New Age Learning Foster City, CA
25 Nova 42 Academy Pasadena, CA
26 Preston Middle School Fort Collins, CO
27 Princeton Academy of the Sacred Heart Princeton, NJ
28 QD Learning Anaheim, CA
29 Redwood Middle School Saratoga, CA
30 Rowan County Middle School morehead, ky
31 Speech & Debate Institute San Marino, CA
32 Speechtopia LTD San Jose, CA
33 St. Mary's School Medford, OR
34 Stuart Country Day School of the Sacred Heart Princeton, NJ
35 The Golden State Academy San Francisco, CA
36 Velasquez Academy Woodland Hills, CA
37 Walter Reed Middle School North Hollywood, CA
38 Wilshire Academy Los Angeles, CA
39 iLearn Education Irvine, CA

A. Championship Congress

# School Student(s)
1 Able2Shine Alina Hang
2 Able2Shine Zemu Fang
3 Able2Shine Leo Tang
4 Brooks Debate Institute Amritha Pallamreddy
5 Brooks Debate Institute Soumya Prerepa
6 Brooks Debate Institute Allen Cisto
7 Liangyi Youth Leadership Sherry Dai
8 Liangyi Youth Leadership Amanda Chung
9 Liangyi Youth Leadership Zachary Zhi
10 Liangyi Youth Leadership Kate Hong
11 Liangyi Youth Leadership Gary Li
12 Nova 42 Academy Isaac Lin
13 Nova 42 Academy Nathan Choe
14 Speech & Debate Institute Olivia Tan
15 Velasquez Academy Samuel Ma
16 Velasquez Academy Om Patel
17 Velasquez Academy Arnav Merla
18 Velasquez Academy Hannah Yang
19 Velasquez Academy Jerry Yang

A. Championship LD

# School Student(s)
1 Able2Shine Max Liu
2 Able2Shine Aaron Su
3 Able2Shine Maxwell Hu
4 Able2Shine Muyang(Aaron) Li
5 Academy of Higher Learning Madison Lee
6 Athens Debate Jason Kuo
7 Athens Debate Aiden Kim
8 Athens Debate Arjun Bhobe
9 Athens Debate James Pak
10 Athens Debate Kartheek Kavali
11 Athens Debate Neko Javaheri
12 Athens Debate Nidih Riju
13 Athens Debate Sabin Park
14 Athens Debate Veer Bhandari
15 Athens Debate Jonathan Cheng
16 Jane Addams Middle School Owen Xuan
17 Nova 42 Academy Madeline Lee
18 QD Learning Nathan Han
19 QD Learning Claire Song
20 Redwood Middle School Makela Shen
21 Speechtopia LTD Sophia Li
22 Speechtopia LTD Wilbert Zhu
23 St. Mary's School Jake Eiler
24 The Golden State Academy Harshini Erva
25 The Golden State Academy Yashika Hegde
26 The Golden State Academy Anirudh Rao
27 The Golden State Academy Fatema Shiyaji
28 iLearn Education Thomas Xiao
29 iLearn Education Thomas Yang
30 iLearn Education Coco Bai

A. Championship Parli

# School Student(s)
1 Athens Debate Anshul Dandekar & Saaz Asudani
2 Brooks Debate Institute Meera Anand & Anushka Parekh
3 Cogito Debate Avery Chang & Milin Zhu
4 Cogito Debate Aman Talib & Miya Zhu
5 iLearn Education Claire Liu & Peter Guo
6 iLearn Education Alisa Jiang & Joanne Kim

A. Championship Public Forum

# School Student(s)
1 BC Academy Jayden Choi & Jayden Jung
2 Brooks Debate Institute Rohan Bubna & Ronit Parikh
3 Frontier Academy Andrew Dieterle & Andrew Barnhart
4 Frontier Academy Ethan Allshouse & Yara Tencza
5 Maccabee Academy Bohan Yuan & Nathan Wang
6 Nova 42 Academy Jiyoo Kim-Jung & Kayla Lee

B. Championship DUO

# School Student(s)
1 Brooks Debate Institute Soumya Prerepa & Amritha Pallamreddy
2 Brooks Debate Institute Anushka Parekh & Meera Anand
3 Louis Armstrong Middle School/SAGE Magnet Anna Kromber & Riley Welburn
4 Rowan County Middle School Hattie Litton & Haylee Miko
5 Rowan County Middle School Jaylah Lawhorn & Lucy Holland
6 Speech & Debate Institute Sienna Whitaker & Jackie Zhou

B. Championship Humorous Interp

# School Student(s)
1 Able2Shine Alicia Tang
2 Almaden Country Day School Hannah Greene
3 Almaden Country Day School Jett Alexander
4 ModernBrain Grace Ableser-Jaffe
5 QD Learning Eric Chang
6 QD Learning Erika Chen
7 Redwood Middle School Alexander Mao
8 Redwood Middle School Devika Nair
9 Rowan County Middle School Alexander Hamilton
10 Rowan County Middle School Jaylah Lawhorn
11 Rowan County Middle School Hattie Litton
12 Speech & Debate Institute Alice Lee
13 Speech & Debate Institute Allison Lin
14 The Golden State Academy Aidan Cao

B. Championship Impromptu

# School Student(s)
1 ACLA Network Maxwell Washington
2 ACLA Network Eric Hua
3 ACLA Network Nathaniel Priyakumar
4 Able2Shine Lydia Liang
5 Able2Shine Zhaojun William Zhang
6 Able2Shine Hongrui Huang
7 Able2Shine Sophie Yang
8 Able2Shine Terry Qi
9 Able2Shine Clemence Wong
10 Able2Shine Zhaohua Chen
11 Able2Shine Ethan Wang
12 Able2Shine Rishi Chen
13 Able2Shine Harrison Huang
14 Able2Shine Alina Hang
15 Able2Shine Akshay Hariharan
16 Athens Debate Aneek Mandal
17 Athens Debate Carl Smith
18 Athens Debate Veer Bhandari
19 Athens Debate Vickram Agarwal
20 Basis Silicon Valley Jason Kuo
21 Brooks Debate Institute Arjun Thakur
22 Brooks Debate Institute Aditya Narula
23 Challenger Middle School Gurman Goraya
24 Cogito Debate Avery Chang
25 Cogito Debate Aman Talib
26 Cogito Debate Miya Zhu
27 Cogito Debate Milin Zhu
28 Liangyi Youth Leadership Kate Hong
29 New Age Learning Bowen Duan
30 New Age Learning Max Sun
31 New Age Learning Katherine Wang
32 Nova 42 Academy Kelsi Lo
33 QD Learning Alisa Chang
34 QD Learning Amanda Lin
35 QD Learning Vanessa Liu
36 Speech & Debate Institute Olivia Tan
37 Speech & Debate Institute Kenneth Wang
38 Speech & Debate Institute Jackie Zhou
39 Speech & Debate Institute Devi Pathak
40 Speech & Debate Institute Larry Lu
41 St. Mary's School Anika Ali
42 The Golden State Academy Aidan Cao
43 The Golden State Academy Sanika Kris
44 The Golden State Academy Anika Mangla
45 The Golden State Academy Max Guo
46 The Golden State Academy Aarav Kalra
47 Velasquez Academy Samuel Ma
48 Velasquez Academy Wayne Lu
49 Velasquez Academy Hannah Yang
50 Velasquez Academy Maya Lian
51 Wilshire Academy Ashlyn Kim

B. Championship Persuasive

# School Student(s)
1 Able2Shine Sophie Yang
2 Able2Shine Ethan Wang
3 Almaden Country Day School Maanasi Keralapura
4 Brooks Debate Institute Aditi Sreeram
5 Brooks Debate Institute Manasa Raghuraman
6 Brooks Debate Institute Ridhvi Shetty
7 Emerson Community Charter School Sophia Soltis
8 Frisco Independent Arshia Gottipaty
9 Honor Academy Hailey Jung
10 ModernBrain Jennifer Dong
11 Redwood Middle School Annika Gho
12 Redwood Middle School Ovee Dharwadkar
13 Rowan County Middle School Payton Simpson
14 Rowan County Middle School Pepper Evans
15 Speech & Debate Institute Olivia Tan
16 Speech & Debate Institute Sienna Whitaker
17 Speech & Debate Institute Joshua Lin
18 Velasquez Academy Samuel Ma
19 Wilshire Academy Sean Lee
20 Wilshire Academy Michael Yoon

B. Championship Prose

# School Student(s)
1 ACLA Network Maxwell Washington
2 Brooks Debate Institute Karthik Sista
3 Brooks Debate Institute Cara Wang
4 Brooks Debate Institute Anushka Parekh
5 QD Learning Alisa Chang
6 QD Learning Erika Chen
7 QD Learning Vanessa Liu
8 Rowan County Middle School Alexander Hamilton
9 Rowan County Middle School Kainan Adkins
10 Velasquez Academy Jerry Yang
11 Wilshire Academy Sean Lee

C. Championship Declamation

# School Student(s)
1 Able2Shine Lydia Liang
2 Able2Shine Zhaojun William Zhang
3 Able2Shine Terry Qi
4 Able2Shine Zhaohua Chen
5 Able2Shine Ariel Zeng
6 Almaden Country Day School Hannah Greene
7 Almaden Country Day School Abigail Peterson
8 Athens Debate Anika Phadnis
9 Brooks Debate Institute Krishna Arvind
10 Brooks Debate Institute Preetesh Gopinath
11 Brooks Debate Institute Adithi Avula
12 Brooks Debate Institute Ronit Parikh
13 Brooks Debate Institute Mridhula Suresh
14 Brooks Debate Institute Hansini Moka
15 Brooks Debate Institute Hasini Avuthu
16 ModernBrain Grace Ableser-Jaffe
17 Princeton Academy of the Sacred Heart Owen Sun
18 Princeton Academy of the Sacred Heart Daniel Mao
19 Princeton Academy of the Sacred Heart Jeffrey Yang
20 Princeton Academy of the Sacred Heart Anthony Hung
21 Rowan County Middle School Jaylah Lawhorn
22 Rowan County Middle School Haylee Miko
23 Rowan County Middle School Isabella Holland
24 The Golden State Academy Maitland Wais
25 The Golden State Academy Samanyu Gowda
26 The Golden State Academy Aarav Kalra
27 The Golden State Academy Shivansh Bansal
28 Velasquez Academy Andrew Bao
29 Velasquez Academy Hannah Yang
30 Velasquez Academy Ryan Rhee
31 Wilshire Academy Sean Lee

C. Championship Dramatic Interp

# School Student(s)
1 Able2Shine Ethan Su
2 Able2Shine Zhaohua Chen
3 Emerson Community Charter School Elia Chen
4 Emerson Community Charter School Layla Sadrieh
5 ModernBrain Jennifer Dong
6 ModernBrain Grace Ableser-Jaffe
7 Nova 42 Academy Anna Cox
8 Rowan County Middle School Jaylah Lawhorn
9 Rowan County Middle School Payton Simpson
10 The Golden State Academy Aidan Cao
11 The Golden State Academy Anika Mangla
12 Wilshire Academy Sean Lee
13 Wilshire Academy Michael Yoon

C. Championship Extemporaneous

# School Student(s)
1 Able2Shine Aaron He
2 Able2Shine Jade Yoo
3 Able2Shine Akshay Hariharan
4 Basis Silicon Valley Jason Kuo
5 Brooks Debate Institute Rohan Bubna
6 Challenger Middle School Gurman Goraya
7 Liangyi Youth Leadership Sherry Dai
8 Liangyi Youth Leadership Tyler Lu
9 Liangyi Youth Leadership Kaitlyn Horng
10 Liangyi Youth Leadership Jameson Xu
11 New Age Learning Bowen Duan
12 Speech & Debate Institute Olivia Tan
13 Speech & Debate Institute Kenneth Wang
14 The Golden State Academy Sameer Rajdev
15 The Golden State Academy Max Guo
16 Velasquez Academy Wayne Lu
17 Velasquez Academy Angel Song
18 Velasquez Academy Johnny Shiell
19 Velasquez Academy Maxwell Furberg
20 Velasquez Academy Arnav Merla
21 Velasquez Academy Jerry Yang
22 Velasquez Academy Pranav Boyapati

C. Championship Informative

# School Student(s)
1 Almaden Country Day School Matvei Potov
2 Brooks Debate Institute Soumya Prerepa
3 Brooks Debate Institute Meera Anand
4 Brooks Debate Institute Aarnav Manduri
5 Brooks Debate Institute Manas Manduri
6 Cogito Debate Avery Chang
7 Frisco Independent Arshia Gottipaty
8 H.Edu Jessica Seo
9 Louis Armstrong Middle School/SAGE Magnet Lucas Canley
10 Nova 42 Academy Iris Chiou
11 Preston Middle School Kate Glover
12 Princeton Academy of the Sacred Heart Daniel Mao
13 Princeton Academy of the Sacred Heart Jeffrey Yang
14 Princeton Academy of the Sacred Heart Aidan Lawler
15 Princeton Academy of the Sacred Heart Aiden Hung
16 QD Learning Jaclyn Scoby
17 The Golden State Academy Brianna Su
18 The Golden State Academy Sanika Kris
19 The Golden State Academy Fatema Shiyaji
20 The Golden State Academy Vedashree Sadagopan
21 Velasquez Academy Hannah Yang
22 Velasquez Academy Kahan Kanuga
23 Velasquez Academy Ryan Rhee

C. Championship Poetry

# School Student(s)
1 Able2Shine Sophie Yang
2 Able2Shine Ethan Wang
3 Able2Shine Chen Ma
4 Able2Shine Clemence Wong
5 Emerson Community Charter School Merrick Cheung
6 Emerson Community Charter School Sierra Harris
7 Louis Armstrong Middle School/SAGE Magnet Ashton Goff
8 Rowan County Middle School Lucy Holland
9 Rowan County Middle School Kainan Adkins
10 Rowan County Middle School Payton Simpson
11 Rowan County Middle School Pepper Evans
12 Stuart Country Day School of the Sacred Heart Loukya Pakalapati
13 Wilshire Academy Michael Yoon
14 Wilshire Academy Chloe Kim

C. Championship Storytelling

# School Student(s)
1 Able2Shine Wilson Li
2 Albright Middle School Erica Carranza
3 Almaden Country Day School Harper Buck
4 Athens Debate Anika Phadnis
5 Brooks Debate Institute Amritha Pallamreddy
6 Brooks Debate Institute Allen Cisto
7 Brooks Debate Institute Arjun Thakur
8 Brooks Debate Institute Isha Cheetancheri
9 Brooks Debate Institute Aditya Narula
10 Emerson Community Charter School Samayah Lewis
11 QD Learning Alisa Chang
12 QD Learning Eric Chang
13 QD Learning Erika Chen
14 Rowan County Middle School Haylee Miko
15 Rowan County Middle School Lucy Holland
16 Speech & Debate Institute Sienna Whitaker
17 Speech & Debate Institute Larry Lu
18 Velasquez Academy Kahan Kanuga
19 Velasquez Academy Ariana Dadgostar

D. Championship SPAR

# School Student(s)
1 ACLA Network Maxwell Washington
2 ACLA Network Eric Hua
3 ACLA Network Salim Karzai
4 ACLA Network Zach Green
5 ACLA Network Nathaniel Priyakumar
6 Able2Shine Lydia Liang
7 Able2Shine Leo Tang
8 Able2Shine Zhaojun William Zhang
9 Able2Shine Max Liu
10 Able2Shine Harrison Huang
11 Able2Shine Hongrui Huang
12 Able2Shine Zhaohua Chen
13 Able2Shine Leo Li
14 Able2Shine Julianne Yang
15 Able2Shine Gabrielle He
16 Able2Shine Rishi Chen
17 Able2Shine Zemu Fang
18 Able2Shine Clemence Wong
19 Albright Middle School Erica Carranza
20 Albright Middle School Leah Ghebrelul
21 Athens Debate Jason Kuo
22 Athens Debate Jasper Nottonson
23 Athens Debate Sabin Park
24 Athens Debate Veer Bhandari
25 Athens Debate Vickram Agarwal
26 Brooks Debate Institute Rohan Bubna
27 Brooks Debate Institute Ronit Parikh
28 Brooks Debate Institute Soumya Prerepa
29 Brooks Debate Institute Anushka Parekh
30 Brooks Debate Institute Meera Anand
31 Brooks Debate Institute Evanka Parekh
32 Cogito Debate Avery Chang
33 Cogito Debate Aman Talib
34 Cogito Debate Miya Zhu
35 Cogito Debate Milin Zhu
36 Emerson Community Charter School Callum Brown
37 Emerson Community Charter School Charles Renard
38 Emerson Community Charter School Griffin Brown
39 Liangyi Youth Leadership Zachary Zhi
40 Liangyi Youth Leadership Justin Tzo
41 Maccabee Academy Max Wang
42 Maccabee Academy Terrence Zhou
43 Speech & Debate Institute Olivia Tan
44 Speech & Debate Institute Jagan Guba
45 Speech & Debate Institute Allison Lin
46 Velasquez Academy Wayne Lu
47 Velasquez Academy Johnny Shiell
48 Walter Reed Middle School Ethan Perlin
49 Walter Reed Middle School Elili Flore
50 Walter Reed Middle School Ella Dancyger
51 Walter Reed Middle School Will Abiragi
52 Walter Reed Middle School Rami Gross
53 Walter Reed Middle School Weiwei Gao
54 Wilshire Academy Ashlyn Kim
# School Judge Individual Events Debate Congress
1 (NOF) National Online Forensics Hired Ryan Yoo Y Y
2 (NOF) National Online Forensics Hired Rachel Wear Y Y Y
3 (NOF) National Online Forensics Hired Tai Du Y Y Y
4 (NOF) National Online Forensics Hired Ritabrata Mitra Y Y Y
5 (NOF) National Online Forensics Hired Cindy Gutierrez Y Y Y
6 (NOF) National Online Forensics Hired Andrew Yllescas Y Y Y
7 (NOF) National Online Forensics Hired Derrick Braswell Y Y Y
8 (NOF) National Online Forensics Hired Travis Cornett Y Y Y
9 (NOF) National Online Forensics Hired Alex Night Y Y Y
10 (NOF) National Online Forensics Hired Abhishek Singh Y Y Y
11 (NOF) National Online Forensics Hired Deborah Onabajo Y Y Y
12 (NOF) National Online Forensics Hired Dara Adebanjo Y Y Y
13 (NOF) National Online Forensics Hired Ashley Butler Y Y Y
14 (NOF) National Online Forensics Hired Alex Chon Y Y Y
15 (NOF) National Online Forensics Hired Michael Starzynski Y Y Y
16 (NOF) National Online Forensics Hired Afreen Khan Y Y Y
17 (NOF) National Online Forensics Hired Amanda Nobra Y Y Y
18 (NOF) National Online Forensics Hired Beth Cole Y Y Y
19 (NOF) National Online Forensics Hired Karon Petty Y Y Y
20 (NOF) National Online Forensics Hired Muskaan Mahajan Y Y Y
21 ACLA Network Veronica Delgado Y
22 Able2Shine Ping Luo Y Y Y
23 Able2Shine Bei Hai Y Y Y
24 Able2Shine Jiayin Zhang Y
25 Able2Shine Brian Banuelos Y Y
26 Able2Shine Lisa Xiong Y
27 Able2Shine Ling Meng Y
28 Able2Shine Xuejun Jiao Y Y Y
29 Able2Shine Griffin Abrams Y
30 Able2Shine Carol Chen Y
31 Able2Shine Kaimun Wong Y
32 Able2Shine Emily Huang Y
33 Able2Shine Karen Tang Y
34 Able2Shine Amy Lee Y
35 Able2Shine Yun Ye Y
36 Albright Middle School Tiffani Banks Y
37 Albright Middle School Chris Arnold Y
38 Almaden Country Day School Mallika Keralapura Y
39 Almaden Country Day School Catheline Shin Y
40 BC Academy Jasmine Park Y
41 Brentwood Middle School Lisa E. Howard Y
42 Brooks Debate Institute Lena Tang Y Y Y
43 Brooks Debate Institute Radha Ravi Y
44 Brooks Debate Institute Sharon Yan Y
45 Brooks Debate Institute Shanmugapriya Jayaraman Y
46 Brooks Debate Institute Jimna Cisto Y
47 Brooks Debate Institute Rajesh Manduri Y
48 Brooks Debate Institute Stephan Brooks Y Y Y
49 Challenger Middle School Laura Murray Y
50 Cogito Debate Forrest Fulgenzi Y
51 Cogito Debate Jesse Cote Y
52 Cogito Debate Cristy Martinez Y
53 Cogito Debate Brett Boelkens Y
54 Cogito Debate Alex Kim Y
55 Emerson Community Charter School Amanda Hsieh Y
56 Emerson Community Charter School Beth Cheung Y
57 Emerson Community Charter School Miriam Davenport Y
58 Frisco Independent shri G Y
59 Frontier Academy Alex Dhupar Y
60 Liangyi Youth Leadership Alice Tu Y Y Y
61 Liangyi Youth Leadership Gavin Zhu Y
62 Liangyi Youth Leadership Susie Gu Y Y
63 Liangyi Youth Leadership Jeff Harkleroad
64 ModernBrain Sherry Shen Y
65 Princeton Academy of the Sacred Heart Tara Riggs Y
66 QD Learning Jack Han Y
67 QD Learning Janiel Victorino Y
68 QD Learning Jessica Yang Y
69 Redwood Middle School Anthony Shen Y
70 Redwood Middle School Kyna Shen Y
71 Redwood Middle School Manoj Unnikrishnan Y
72 Rowan County Middle School Dr Jordan Atkinson Y
73 Rowan County Middle School Amanda Hensley Y
74 Rowan County Middle School Kellie Crump Y
75 Rowan County Middle School Danielle Hobson Y
76 Rowan County Middle School Jaime Miko Y
77 Rowan County Middle School Dakota Perry Y
78 Rowan County Middle School Joseph O'hair Y
79 Speech & Debate Institute Jakob Tran Y Y Y
80 Speech & Debate Institute Kabang Lauron Y Y Y
81 Speechtopia LTD Mattias Duran Y
82 St. Mary's School Megan Mayerle Y Y Y
83 St. Mary's School Eric Toothaker Y Y
84 St. Mary's School Sophia Dunleavy Y Y
85 St. Mary's School Molly Bruins Y Y
86 The Golden State Academy John Cao Y
87 The Golden State Academy Rajesh Gowda Y
88 The Golden State Academy Mohan Hegde Y
89 The Golden State Academy Shiv Ramanna Y
90 The Golden State Academy Shuba Lall Y
91 The Golden State Academy Padmanabhan Sadagopan Y
92 The Golden State Academy Pooja Gupta Y
93 Velasquez Academy Lisa Guo Y Y Y
94 Velasquez Academy Cindy Ma Y Y Y
95 Velasquez Academy Kathy Cai Y Y
96 Velasquez Academy Monika Patel Y Y
97 Velasquez Academy Lauren Velasquez-Galvez Y
98 Walter Reed Middle School Kenneth Dancyger Y
99 Walter Reed Middle School Julie Buxbaum Y
100 Wilshire Academy Israel Beltran Y Y Y
101 iLearn Education Kelly Agama Y
102 iLearn Education Anna Yang Y