Judge Philosophies
Aaron Nichols - Claremont
n/a
Aldolfo Rumbos - Claremont
n/a
Alex Hahn - Yucaipa
n/a
Alexis Perumal - Cambridge
n/a
Alexis Heisdorf - PalVer
n/a
Alexis Lake - iLEAD
n/a
Alwin Mathias - Claremont
n/a
Amanda Remy - Claremont
n/a
Amandeep Miglani - Northwood HS
n/a
Amy Wu - Cambridge
n/a
Anamaria Bearden - iPoly
n/a
Angie Wood - Pomona Catholic
n/a
Ashley Johnson - PalVer
n/a
Ashley Jones - RHS
n/a
Atul Patil - Northwood HS
n/a
Azamat Junisbai - Claremont
n/a
Bernadine Splettstoeszer - Cambridge
n/a
Billy Warnecke - Yucaipa
n/a
Bob Moore - iLEAD
n/a
Bob Dennis - iPoly
n/a
Bonnie Beames - Westview
n/a
Brenden Gingrich - Cambridge
n/a
Brian Arnold - Northwood HS
n/a
Bruce Brown - Claremont
n/a
Caitlin Hui - YLHS
n/a
Carol Dowling - PalVer
n/a
Carrie Guo - Claremont
n/a
Charlene Allen - Los Osos
n/a
Chen Luo - Northwood HS
n/a
Chris Kiper - Beverly
n/a
Cindy Bauman - iLEAD
n/a
Claudia Amendola - Beverly
n/a
Dan Schlusselberg - Westview
n/a
David Chamberlain - Claremont
David Wong - Mater Dei
n/a
David Finnigan - Beverly
n/a
Dean Nishimura - Claremont
n/a
Denise Rawlings - VAHS
n/a
Devin Barnhart - Cambridge
n/a
Dong Sun - Nova 42
n/a
Ebru Dogan - Nova 42
n/a
Elaina Houchens - Yucaipa
n/a
Erik Pielstick - Los Osos
n/a
Federico Gonzalez-Runnebaum - iLEAD
n/a
Frank Baik - Northwood HS
n/a
Gareth Oneal - Oxford
n/a
Gary Dungca - Westview
n/a
George Thomas - Claremont
n/a
Gurpreet Chawla - Northwood HS
n/a
Gwendy Hernandez - Claremont
n/a
Hank Machal - Cypress
n/a
Harry Huang - Westview
n/a
Hem Hingne - Westview
n/a
Henry Kim - Westview
n/a
Iain Lampert - iLEAD
n/a
Jamilah Bazille - PalVer
n/a
Janet Cawthon - Yucaipa
n/a
Jason Stevens - RHS
n/a
Jeho Park - Claremont
n/a
Jennifer Tilton - Claremont
n/a
Jenny Sun - Westview
n/a
Jessica Patterson - iLEAD
n/a
Jessica Uy - Claremont
n/a
Jessie Wang - Westview
n/a
Jianbin Zhu - Westview
n/a
Joanna Wisniewska - Westview
n/a
John Bauman - iLEAD
n/a
John Pham - Oxford
n/a
John Walburg - Claremont
n/a
Joseph Apresa - Claremont
n/a
Joseph Toubbeh - YLHS
n/a
June Tran - Cambridge
n/a
Kaitlin Hodo - Classical
n/a
Karen Kupetz - Claremont
n/a
Karen Ehrenberg - iLEAD
n/a
Karime Gonzales - Los Osos
n/a
Kate Shirley - Servite
n/a
Kavan Nakai - Claremont
n/a
Kevin Norris - YLHS
n/a
Kncheol Noh - Westview
n/a
Larry Mi - Westview
n/a
Lay Ong - Northwood HS
n/a
Lee Vaughn - RHS
n/a
Leena Nath - Los Osos
n/a
Maggie Huang - Nova 42
n/a
Massoud Azimihashemi - Northwood HS
n/a
Matt Jakstis - RHS
n/a
Matt Miyasaki - Nova 42
n/a
Michelle Hunt - CVHS
n/a
Mikayla Holzinger - Claremont
n/a
Mike Kyle - Nova 42
n/a
Mona Andrews - Beverly
n/a
Monica Perumal - Cambridge
n/a
Morggan O'Neill - Cambridge
n/a
Nick Paxton - Yucaipa
n/a
Pam Alster-Jahrmarkt - iLEAD
n/a
Prem Goyal - LHS
n/a
Ra Young Shin - Westview
n/a
Rachel Rothenberg - iLEAD
n/a
Rachel Wear - Claremont
n/a
Rajeev Shah - Westview
n/a
Rebekah Royer - PalVer
n/a
Reggie Alexander - Yucaipa
n/a
Renee Werner - iLEAD
n/a
Ryan Morris - Oxford
n/a
Sandra Fiene - Sonora
n/a
Sarah Sherwood - Servite
<p> I did College level Parli and LD. I'm a flow judge. I'll vote on the K and T. I'm good with spread. </p>
Sesha Neervannan - Northwood HS
n/a
Soon Lau - Westview
n/a
Sophie Pielstick - Los Osos
n/a
Srinivas Kothanadaraman - Northwood HS
n/a
Srujana Yedulapuram - Westview
n/a
Stephen Liem - Oxford
n/a
Susan Xiao - Claremont
n/a
Taesik Yang - Westview
n/a
Ted Kim - Nova 42
n/a
Ted Naing - Westview
n/a
Todd Splettstoeszer - Cambridge
n/a
Todd Wagner - RHS
n/a
Tom Vavra - Pomona Catholic
n/a
Trish Morton - iLEAD
n/a
Tristan Parker - YLHS
n/a
Whitney Schiller - iPoly
n/a
Winsome Hsu - CVHS
n/a
Xavier Torres - Nova 42
n/a