A. Open IPDA - Tue 4/05 Pattern A Round 1 - CA at 1:30 / IPDA A 1:45 / IPDA B 2:15

Flight Affirmative Negative Room Judge
A Kevin Chase Nicole Castro Hotel 317 1. Alex Glanzman - KCKCC
B Minhall Jamali Terrence Sharrer Hotel 305 1. Kaylee Tegan - Southern Idaho
A Sarah Tran Kaitlyn Found CC Main Boardroom 1. Angela Dunk - Hired Judges
B Larissa Santos Uzair Pasta Hotel 306 1. Andy Orr - Southern Idaho
A Chris Ojeda Nathan Gonzales Hotel 312 1. Rachel Parish - Hired Judges
B Aleah Janae Fiel Wilson Hotel 312 1. Rachel Parish - Hired Judges
A Jace Haslam Amy Madrid 3rd Floor Rocheport 1. Amanda Pettigrew - MVCC
B Nina Menzagopian Jonathan Acosta LL Augusta 1. Ricky Lopez - Hired Judges
A Samantha Quezada Mya Bowden Hotel 314 1. Harry Bodell - Highland
B Hannah Blasco Josephine McDonald Hotel 310 1. Das Nugent-Odasso - SD Mesa
A John Winnett Manda Green Hotel 315 1. Damian Samsonowicz - Hired Judges
B Pearl Taylor Dominic Garza Hotel 311 1. Maya Szafraniec - KCKCC
A Laurel Spear Andrew Palik 3rd Floor Sedalia 1. Connor Hunt - NWC
B Qasim Ahmed Shaikh Branden Ducharme 3rd Floor Sedalia 1. Connor Hunt - NWC
A Evy Jones Isabella LoCicero 3rd Floor McBain 1. Kaila Todd - SFCC
B Darian Burroughs Shelby Davis Hotel 317 1. Alex Glanzman - KCKCC
A Jana Abulaban Harsh Jobanputra Lobby Huntsdale 1. Jeannie Hunt - NWC
B Chris Lapee Nathalie Guzman Hotel 316 1. Ethan Fife - Casper College
A Summer Ismail Joshua Kofahl Hotel 306 1. Andy Orr - Southern Idaho
B Emma Kellick Juhi Yadav LL Tebbets 1. Jay Arntson - PCC
A Allyson Sampson MorissaLynn Allen 3rd Floor Calhoun 1. Andrew Morgan - DVC
B Josiah Edwards Penelope Anderson Hotel 319 1. Selene Aguirre - Cerritos
A Ethan Sepulveda Rhys Love Hotel 307 1. Tony Rogers - CWI
B Michael Neufer Dulce Santana Hotel 314 1. Harry Bodell - Highland
A Joseph Nigro River Mishow LL Matson 1. Paul Villa - DVC
B Jasper Ryan Nirvana Hannah LL Matson 1. Paul Villa - DVC
A Tristan Keene Isaiah Francis Hotel 318 1. Brittany Hubble - El Camino
B Adam Rath Meagan Zanders Hotel 318 1. Brittany Hubble - El Camino
A Samantha Nava Nathan Newby Hotel 309 1. Sean Connor - OCC
B Neta Katalan Ruth Lim 3rd Floor Calhoun 1. Andrew Morgan - DVC
A Landon Gates Angel Sanabria LL Augusta 1. Ricky Lopez - Hired Judges
B Olivia Penland Tyler Tremain 3rd Floor McBain 1. Kaila Todd - SFCC
A Kendall Seevers Lewis Herman Hotel 311 1. Maya Szafraniec - KCKCC
B Elizabeth Newland Christopher Cassin Hotel 309 1. Sean Connor - OCC
A Kaylee Peterson David Ekelem Hotel 305 1. Kaylee Tegan - Southern Idaho
B Cody Hagemeier Adah Moore Lobby Huntsdale 1. Jeannie Hunt - NWC
A Allison Grove D.C. Chegu Hotel 316 1. Ethan Fife - Casper College
B Markie Whitney Richa Prabhakar 3rd Floor Rocheport 1. Amanda Pettigrew - MVCC
A Jack Clifford Jessica Saling LL Tebbets 1. Jay Arntson - PCC
B Oliver Heaviside Jomari Encarnacion Hotel 315 1. Damian Samsonowicz - Hired Judges
A Braden Begbie Diego Cruz Hotel 319 1. Selene Aguirre - Cerritos
B ZZ-BYE Sheriff Abdrahman ROOM TBA 1. ZZ-BYE
A Olivia George Prince Bahadur Hotel 310 1. Das Nugent-Odasso - SD Mesa
? ZZ-BYE ZZ-BYE ROOM TBA 1. ZZ-BYE
? ZZ-BYE ZZ-BYE CC Main Boardroom 1. ZZ-BYE