A. Jr Varsity IPDA - Fri 3/24 Pattern A IPDA Round 8B - 12:00pm Draw
Affirmative | Negative | Room | Judge |
---|---|---|---|
Sophie Price | Maisyn Price | SMASH 116 |
1. Bethany Inman - DBU |
C. J. Longino (He/They) | Ethan Garett | MPCB 207 |
1. Bob Becker - NWC |
Jacob Little | Max Green (He/Him) | MB 124 |
1. Toriance Fontenot - LAC |
Zane Emerson | Seth Blair | MPCB 118 |
1. Andy Orr - CoSI |
Elly Osborne | Sophie Barrentine (She/Her) | RFH 102B |
1. Kaitlyn Rogers - BSU |
Lucas Howard-Ron | Mariah Parker | LART 105 |
1. Ezekiel Nail-Clemmer - UAMONT |
Cameron Thoele | Infinatasia Nading | MPCB 207A |
1. Jordan Rainbolt - BPCC |
Terrence Sharrer | Claire Green | RFH 302 |
1. Ross Sloan - SMU |
Samson Akwenuke | Sean Kunau | RFH 102A |
1. Kaden Marchetti - Idaho State |
Derek Dismukes | Tanner Marlow | MB 126 |
1. Drew Waites - UTK |
Elliot Certain (he/him) | Sarah Mott | RFH 202 |
1. Cooper Johnson - LSUS |
Jordan Guillot (they/them) | Will Vogelsang | LART 103 |
1. Alex Carraway - MSU |
Hannah Dyer (she/her) | Marie Shahinian | LART 107 |
1. Hannah Vancuren - UF |
Trey Mitchell | Olivia Shaw | RFH 309 |
1. Kathryn Wells - Whitworth |
Anthony Thomas | Richard Mullholland | RFH 206 |
1. Justin Durbin - Cumberland |
Anna Ward | Jonathon Stoneback | MPCB 108 |
1. Jill Kirkham - CEI |
Olivia Tulloch | Cameron Richards | MPCB 210 |
1. Brian Powell - Transy |
Rebecca Currie | Luke Thurmon (He/Him) | EDUC 320 |
1. Elise Scudmore (they/them) - USM |
Megan Dial (She/Her) | Cameron Richey | SMASH 209 |
1. Hannah Tan - Cumberland |
Alexander Norris | Diego Moreno | MB 139 |
1. Evan Kirksey - UCMO |
Jessica Rogers* | ZZ-BYE | ROOM TBA |
1. ZZ-BYE |
Sophie Christensen | Luke Hubbard (He/Him) | MB 135 |
1. Tyler Tremain - LCC |
Tungalagbolor Shinetulga | Gwen Skeen | RFH 101 |
1. Shanisha Ford (She/Her) - LSUS |
Kaden Senkbeil | Jacob Hurbanek (He/Him) | MB 113 |
1. Shimi Yandell - UU |
Jess Perez | Tamil Kayode-Adele | CVA 333 |
1. Rebekah Whitaker - UU |
Allie Hampton | Valerie Colbert | RFH 312 |
1. Kimberly Truong - LEE |
Adah Moore | Sam Easley | RFH 221 |
1. Emma James - BSU |
Carter Keller | Ethan Fulkerson | MPCB 201 |
1. Bryce Funkauser - Transy |
Zach Craig | Joseph Nigro | RFH 303 |
1. Jacob Rose - MSU |
Teddi Hall | Charlotte Curry | RFH 222 |
1. Adam Naiser - LEE |
Lindsay Culpepper | Owen Thurber | MPCB 211 |
1. Ileana Mocciola - ACU |
Scott Twining | Benjaman Smoldon | RFH 204 |
1. Sarah Walker - NAU |
Linley Brown (UT-Austin) | Mandi Hesby | LART 106 |
1. Alex Fingeroot - MTSU |
Priscilla Guerra | Kailee Carter | MPCB 203 |
1. Katelyn Ah Puck - DBU |
William Guerrero | Seid Orazgulyyev | EDUC 330 |
1. Megan Smith* - LTU |
Ashley Helm | Kiryn Willett | SMASH 118 |
1. Alexis Farino - DBU |
Maggie Phillips | Laney Aguilar (she/her) | RFH 105 |
1. Nathaneal McBride - Lewis & Clark |
Madison Kitner | Skya Brandon | RFH 207 |
1. Jack Van Dyke (He/They) - UARK |
Trace Van Sickle | Misty Tanner | EDUC 441 |
1. Riyanna Kennedy - LEE |