2015 California Middle School State GCC Warm Up Tournament

Glendale Community College -- Apr 11-12, 2015

Open LD Result Sheets

Academy of Higher Learning Academy of Higher Learning AK 3 Wins 141.5 (tot) Seed: 11
Rd Side Opponent Judge Decision Andrew Kwon
(12th spkr)
1 Neg Kudos College of Youth Leadership SY Mr. Sanyal - RIS W 28.5
2 Aff Ridgecrest Intermediate School BZ kathleen aydjian - La Reina W 27
3 Aff The Harker School SP Andrew Jenkins - Future Academy W 28.5
4 Neg Kudos College of Youth Leadership SP* Irvin Alvarado - Harker L 29
5 Aff The Harker School AM* Jack Wareham - Kudos L 28.5
Octofinals Neg The Harker School AA Jack Crawford, John Nahas, Vahe Marouti LWW  
Quarterfinals Aff Academy of Higher Learning MK helena cepeda, Donny Peters, ira heffler WWW  
Semifinals Neg Academy of Higher Learning KL Erika Gibson, vejaya hedge, Jennifer Xiong LLL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 14 Total Points: 141.5
Academy of Higher Learning Academy of Higher Learning MF 5 Wins 145.5 (tot) Seed: 1
Rd Side Opponent Judge Decision Max Freeman
(2nd spkr)
1 Aff The Harker School LF Andri Sutandinata - RIS W 29.5
2 Neg The Harker School AM* Elly Choi - Whilshire W 28
3 Aff The Harker School SS* Patrick Kim - RIS W 30
4 Neg The Harker School CZ* emily eaton - RIS W 28
5 Aff Kudos College of Youth Leadership SP* Andre Jia - Harker W 30
Octofinals Aff Academy of Higher Learning JF kathleen aydjian, Sarah Sherwood, Andrew Brown WWW  
Quarterfinals Aff Kudos College of Youth Leadership KW David Finnigan, Jennifer Jung-Kim, Rick Yeager WWW  
Semifinals Aff The Harker School AM julia bricklen, Kevin Yoon, Cankesh Jhaveri WWW  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 17 Total Points: 145.5
Academy of Higher Learning Academy of Higher Learning AO 3 Wins 144 (tot) Seed: 9
Rd Side Opponent Judge Decision Alison Oh
(7th spkr)
1 Aff The Harker School AM Mrs. Jankowski - RIS L 28
2 Neg The Harker School AA* Jane Roshen - RIS L 29
3 Neg The Harker School AY Oscar Rosa - Harker W 28.5
4 Aff La Reina High School DS Tait White-Rasmusson - Harker W 29
5 Neg Kudos College of Youth Leadership KA Christian Cruz - Harker W 29.5
Octofinals Aff Kudos College of Youth Leadership KW Andrew Brown, Brenna Babakhanians, Anika Lee LWL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 11 Total Points: 144
Academy of Higher Learning Academy of Higher Learning MK 3 Wins 142.2 (tot) Seed: 14
Rd Side Opponent Judge Decision Minjoon Kang
(17th spkr)
1 Neg Kudos College of Youth Leadership JJ* Mr. Sanyal - RIS L 28
2 Aff La Reina High School JC Jennifer Jung-Kim - Emerson W 28
3 Aff The Harker School SV Alisa Hathaway - RIS L 28.5
4 Neg La Reina AM Tait White-Rasmusson - Harker W 28.2
5 Neg The Harker School LF Nate Odenkirk - Kudos W 29.5
Octofinals Aff Kudos College of Youth Leadership SP Ryan Booth, ryan skolnick, Polet __ WWW  
Quarterfinals Neg Academy of Higher Learning AK helena cepeda, Donny Peters, ira heffler LLL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 13 Total Points: 142.2
Academy of Higher Learning Academy of Higher Learning JF 3 Wins 141.5 (tot) Seed: 16
Rd Side Opponent Judge Decision Jake Freeman
1 Aff Ridgecrest Intermediate School CL Tyra Jones - Harker W 29
2 Neg Kudos College of Youth Leadership KW* Elly Choi - Whilshire W 28
3 Aff The Harker School CZ* Patrick Kim - RIS L 28.5
4 Neg The Harker School AM* emily eaton - RIS L 28
5 Neg La Reina High School JC Christian Cruz - Harker W 28
Octofinals Neg Academy of Higher Learning MF kathleen aydjian, Sarah Sherwood, Andrew Brown LLL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 13 Total Points: 141.5
Academy of Higher Learning Academy of Higher Learning CC 3 Wins 140.6 (tot) Seed: 15
Rd Side Opponent Judge Decision Christian Chung
(19th spkr)
1 Neg La Reina AM Jane Roshen - RIS L 28
2 Aff Kudos College of Youth Leadership OK Jennifer Jung-Kim - Emerson W 27
3 Neg The Harker School AM Alisa Hathaway - RIS W 29
4 Aff ZZ-BYE Ding Huang - Harker W 28.1
5 Aff The Harker School AA* Jack Wareham - Kudos L 28.5
Octofinals Aff The Harker School SS vejaya hedge, Dylan Brody, Jennifer Yang LWW  
Quarterfinals Aff Academy of Higher Learning KL Steven Leal, Denise Kimball, Vahe Marouti LLL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 13 Total Points: 140.6
Academy of Higher Learning Academy of Higher Learning AC 2 Wins 144.5 (tot) Seed: 21
Rd Side Opponent Judge Decision Albert Checcone
(5th spkr)
1 Aff The Harker School CZ* Andri Sutandinata - RIS L 29
2 Neg The Harker School AY Alisa Hathaway - RIS W 29
3 Aff Kudos College of Youth Leadership JJ* Andrew Jenkins - Future Academy L 29.5
4 Neg The Harker School SV Katie Stan - RIS W 28
5 Neg Kudos College of Youth Leadership KW* Andre Jia - Harker L 29
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 14 Total Points: 144.5
Academy of Higher Learning Academy of Higher Learning KL 4 Wins 140 (tot) Seed: 7
Rd Side Opponent Judge Decision Kyle Lee
1 Neg The Harker School AB Mrs. Jankowski - RIS W 28
2 Aff The Harker School SV emily eaton - RIS W 29
3 Neg Ridgecrest Intermediate School GZ* Martin Lawrence - Harker W 28.5
4 Aff The Harker School AA* Katie Stan - RIS L 27.5
5 Neg Kudos College of Youth Leadership NN James Molien - GCC W 27
Octofinals Neg The Harker School CZ Eve Gelb, Nova Judge 1, Mandy Nelson WLW  
Quarterfinals Neg Academy of Higher Learning CC Steven Leal, Denise Kimball, Vahe Marouti WWW  
Semifinals Aff Academy of Higher Learning AK Erika Gibson, vejaya hedge, Jennifer Xiong WWW  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 15 Total Points: 140
Kudos College of Youth Leadership Kudos College of Youth Leadership KA 2 Wins 143 (tot) Seed: 22
Rd Side Opponent Judge Decision Kevin Arifin
(9th spkr)
1 Aff Ridgecrest Intermediate School RS Tyra Jones - Harker W 29
2 Neg Ridgecrest Intermediate School GZ* Maria Ramirez - Harker L 27
3 Neg The Harker School LF Muhannad Hassan - RIS W 30
4 Aff NEI Education JC* Irvin Alvarado - Harker L 29
5 Aff Academy of Higher Learning AO* Christian Cruz - Harker L 28
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 12 Total Points: 143
Kudos College of Youth Leadership Kudos College of Youth Leadership NN 3 Wins 132.5 (tot) Seed: 20
Rd Side Opponent Judge Decision Nikhil Navare
1 Neg The High Achievers Academy RA Jane Roshen - RIS L 27
2 Aff Ridgecrest Intermediate School AJ Andre Jia - Harker W 25
3 Neg ZZ-BYE Dylan Wan - BrooksAcademy W 27
4 Aff The Harker School AM Senaka Ekanayake - RIS W 27.5
5 Aff Academy of Higher Learning KL* James Molien - GCC L 26
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 11 Total Points: 132.5
Kudos College of Youth Leadership Kudos College of Youth Leadership SP 4 Wins 145 (tot) Seed: 3
Rd Side Opponent Judge Decision Shriya Padigepati
(4th spkr)
1 Aff The Harker School AY Senaka Ekanayake - RIS W 29
2 Neg ZZ-BYE kathleen aydjian - La Reina W 29
3 Neg ZZ-BYE Eve Gelb - New West W 28
4 Aff Academy of Higher Learning AK* Irvin Alvarado - Harker W 30
5 Neg Academy of Higher Learning MF* Andre Jia - Harker L 29
Octofinals Neg Academy of Higher Learning MK Ryan Booth, ryan skolnick, Polet __ LLL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 12 Total Points: 145
Kudos College of Youth Leadership Kudos College of Youth Leadership JJ 4 Wins 144.3 (tot) Seed: 5
Rd Side Opponent Judge Decision Justin Jiang
(8th spkr)
1 Aff Academy of Higher Learning MK* Mr. Sanyal - RIS W 28.5
2 Neg The Harker School SP ryan skolnick - La Reina L 28
3 Neg Academy of Higher Learning AC Andrew Jenkins - Future Academy W 30
4 Aff The High Achievers Academy RA Ding Huang - Harker W 28
5 Aff The Harker School CZ* Matt Conrad - La Reina W 29.8
Octofinals Aff NEI Education JC Jennifer Jung-Kim, gabriela gonzalez, Matt Karnyski LWW  
Quarterfinals Aff The Harker School AM Argin __, mike kyle, Matt To LWL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 12 Total Points: 144.3
Kudos College of Youth Leadership Kudos College of Youth Leadership SY 2 Wins 136.5 (tot) Seed: 32
Rd Side Opponent Judge Decision Sylvester Yue
1 Aff Academy of Higher Learning AK* Mr. Sanyal - RIS L 27
2 Neg New West Charter School GH Jane Roshen - RIS W 27
3 Aff La Reina AM Oscar Rosa - Harker L 27.5
4 Neg Ridgecrest Intermediate School SS Christian Cruz - Harker L 26.5
5 Aff Ridgecrest Intermediate School AJ gabriela gonzalez - GCC W 28.5
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 10 Total Points: 136.5
Kudos College of Youth Leadership Kudos College of Youth Leadership KW 3 Wins 146 (tot) Seed: 8
Rd Side Opponent Judge Decision Kelly Wong
(1st spkr)
1 Neg Ridgecrest Intermediate School AJ De'ray Preston - Harker W 30
2 Aff Academy of Higher Learning JF* Elly Choi - Whilshire L 29
3 Aff The Harker School AM* Eve Gelb - New West L 27
4 Neg The Harker School SP Minji Oh - RIS W 30
5 Aff Academy of Higher Learning AC Andre Jia - Harker W 30
Octofinals Neg Academy of Higher Learning AO Andrew Brown, Brenna Babakhanians, Anika Lee WLW  
Quarterfinals Neg Academy of Higher Learning MF David Finnigan, Jennifer Jung-Kim, Rick Yeager LLL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 12 Total Points: 146
Kudos College of Youth Leadership Kudos College of Youth Leadership OK 3 Wins 136.3 (tot) Seed: 19
Rd Side Opponent Judge Decision Olivia Kaneko
1 Aff Ridgecrest Intermediate School GZ* De'ray Preston - Harker L 28
2 Neg Academy of Higher Learning CC* Jennifer Jung-Kim - Emerson L 26
3 Neg New West Charter School GH Senaka Ekanayake - RIS W 28
4 Aff ZZ-BYE Andre Jia - Harker W 27.3
5 Aff The High Achievers Academy RA James Molien - GCC W 27
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 11 Total Points: 136.3
La Reina High School La Reina AM 2 Wins 137.3 (tot) Seed: 28
Rd Side Opponent Judge Decision Alex Martin
1 Aff Academy of Higher Learning CC* Jane Roshen - RIS W 26
2 Neg The Harker School LF Alisa Hathaway - RIS L 28
3 Neg Kudos College of Youth Leadership SY Oscar Rosa - Harker W 28.5
4 Aff Academy of Higher Learning MK* Tait White-Rasmusson - Harker L 27.8
5 Neg The Harker School SV David Finnigan - La Reina L 27
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 13 Total Points: 137.3
La Reina High School La Reina High School JC 2 Wins 142.2 (tot) Seed: 23
Rd Side Opponent Judge Decision Joy Chen
(11th spkr)
1 Aff ZZ-BYE Irvin Alvarado - Harker L 28
2 Neg Academy of Higher Learning MK* Jennifer Jung-Kim - Emerson L 27
3 Neg The Harker School AB Muhannad Hassan - RIS W 29
4 Aff Ridgecrest Intermediate School RS Andre Jia - Harker W 29
5 Aff Academy of Higher Learning JF* Christian Cruz - Harker L 29.2
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 10 Total Points: 142.2
La Reina High School La Reina High School DS 2 Wins 140.2 (tot) Seed: 24
Rd Side Opponent Judge Decision Delaney Small
(14th spkr)
1 Aff The Harker School SP Senaka Ekanayake - RIS L 27
2 Neg Ridgecrest Intermediate School CL Maria Ramirez - Harker L 25
3 Aff Ridgecrest Intermediate School AJ Dylan Wan - BrooksAcademy W 30
4 Neg Academy of Higher Learning AO* Tait White-Rasmusson - Harker L 28.2
5 Aff Ridgecrest Intermediate School KS De'ray Preston - Harker W 30
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 8 Total Points: 140.2
NEI Education NEI Education JC 3 Wins 141.5 (tot) Seed: 12
Rd Side Opponent Judge Decision Joshua Chung
(13th spkr)
1 Neg ZZ-BYE Muhannad Hassan - RIS L 26
2 Aff The Harker School AB Jessica Bunnemeyer - RIS W 29
3 Aff Ridgecrest Intermediate School BZ Martin Lawrence - Harker W 28
4 Neg Kudos College of Youth Leadership KA Irvin Alvarado - Harker W 30
5 Aff The Harker School SS* Matt Conrad - La Reina L 28.5
Octofinals Neg Kudos College of Youth Leadership JJ Jennifer Jung-Kim, gabriela gonzalez, Matt Karnyski WLL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 12 Total Points: 141.5
New West Charter School New West Charter School GH 2 Wins 132.5 (tot) Seed: 34
Rd Side Opponent Judge Decision Graham Haggett
1 Neg Ridgecrest Intermediate School SS Irvin Alvarado - Harker L 27
2 Aff Kudos College of Youth Leadership SY Jane Roshen - RIS L 26
3 Aff Kudos College of Youth Leadership OK Senaka Ekanayake - RIS L 26
4 Aff Ridgecrest Intermediate School KS Christian Cruz - Harker W 27
5 Neg ZZ-BYE JUDGE TBA - W B
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 8 Total Points: 132.5
Ridgecrest Intermediate School Ridgecrest Intermediate School SS 2 Wins 138 (tot) Seed: 29
Rd Side Opponent Judge Decision Swahi Sanyal
1 Aff New West Charter School GH Irvin Alvarado - Harker W 28
2 Neg The Harker School SS* Jack Wareham - Kudos L 27
3 Neg The Harker School AA* Nancy R. Vazquez - GCC L 27
4 Aff Kudos College of Youth Leadership SY Christian Cruz - Harker W 27
5 Aff The High Achievers Academy RA De'ray Preston - Harker L 29
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 15 Total Points: 138
Ridgecrest Intermediate School Ridgecrest Intermediate School BZ 2 Wins 139.1 (tot) Seed: 27
Rd Side Opponent Judge Decision Bohan Zhang
1 Aff The Harker School AA* Judy Kwon - AofHL W 29
2 Neg Academy of Higher Learning AK* kathleen aydjian - La Reina L 26
3 Neg NEI Education JC* Martin Lawrence - Harker L 27
4 Aff The Harker School AB Jack Wareham - Kudos L 28.6
5 Aff The Harker School AY David Finnigan - La Reina W 28.5
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 13 Total Points: 139.1
Ridgecrest Intermediate School Ridgecrest Intermediate School CL 1 Wins 133.4 (tot) Seed: 36
Rd Side Opponent Judge Decision Caleb Lee
1 Neg Academy of Higher Learning JF* Tyra Jones - Harker L 27
2 Aff La Reina High School DS Maria Ramirez - Harker W 26
3 Neg The High Achievers Academy RA Tait White-Rasmusson - Harker L 27.4
4 Aff The Harker School AY Nate Odenkirk - Kudos L 27
5 Aff The Harker School AM Will Gingold - Kudos L 26
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 10 Total Points: 133.4
Ridgecrest Intermediate School Ridgecrest Intermediate School AJ 1 Wins 129.4 (tot) Seed: 37
Rd Side Opponent Judge Decision Austin Jang
1 Aff Kudos College of Youth Leadership KW* De'ray Preston - Harker L 27
2 Neg Kudos College of Youth Leadership NN Andre Jia - Harker L 23
3 Neg La Reina High School DS Dylan Wan - BrooksAcademy L 26
4 Aff ZZ-BYE JUDGE TBA - W B
5 Neg Kudos College of Youth Leadership SY gabriela gonzalez - GCC L 27.5
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 10 Total Points: 129.38
Ridgecrest Intermediate School Ridgecrest Intermediate School KS 1 Wins 131.8 (tot) Seed: 38
Rd Side Opponent Judge Decision Kareem Shaheen
1 Aff The Harker School SS* Judy Kwon - AofHL L 25
2 Neg ZZ-BYE JUDGE TBA - W B
3 Aff The High Achievers Academy RA Tait White-Rasmusson - Harker L 26.4
4 Neg New West Charter School GH Christian Cruz - Harker L 25
5 Neg La Reina High School DS De'ray Preston - Harker L 29
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 11 Total Points: 131.75
Ridgecrest Intermediate School Ridgecrest Intermediate School GZ 3 Wins 141 (tot) Seed: 13
Rd Side Opponent Judge Decision George Zhang
(16th spkr)
1 Neg Kudos College of Youth Leadership OK De'ray Preston - Harker W 29
2 Aff Kudos College of Youth Leadership KA Maria Ramirez - Harker W 28
3 Aff Academy of Higher Learning KL* Martin Lawrence - Harker L 28
4 Neg The Harker School SS* Nate Odenkirk - Kudos L 27
5 Neg The Harker School SP Nate Odenkirk - Kudos W 29
Octofinals Neg The Harker School AM ethan keagh, Sean Finkelberg, Steven Leal WLL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 15 Total Points: 141
Ridgecrest Intermediate School Ridgecrest Intermediate School RS 1 Wins 125.6 (tot) Seed: 39
Rd Side Opponent Judge Decision Rahul Singh
1 Neg Kudos College of Youth Leadership KA Tyra Jones - Harker L 26
2 Aff The High Achievers Academy RA Andre Jia - Harker L 22
3 Neg ZZ-BYE JUDGE TBA - W B
4 Neg La Reina High School JC Andre Jia - Harker L 26
5 Aff The Harker School AB Will Gingold - Kudos L 26.5
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 8 Total Points: 125.63
The Harker School The Harker School AA 4 Wins 141.7 (tot) Seed: 6
Rd Side Opponent Judge Decision Arjun Akkiraju
(18th spkr)
1 Neg Ridgecrest Intermediate School BZ Judy Kwon - AofHL L 28
2 Aff Academy of Higher Learning AO* Jane Roshen - RIS W 28
3 Aff Ridgecrest Intermediate School SS Nancy R. Vazquez - GCC W 28
4 Neg Academy of Higher Learning KL* Katie Stan - RIS W 28.7
5 Neg Academy of Higher Learning CC* Jack Wareham - Kudos W 29
Octofinals Aff Academy of Higher Learning AK Jack Crawford, John Nahas, Vahe Marouti WLL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 14 Total Points: 141.7
The Harker School The Harker School AM 2 Wins 137 (tot) Seed: 31
Rd Side Opponent Judge Decision Annie Ma
1 Neg Academy of Higher Learning AO* Mrs. Jankowski - RIS W 27
2 Aff ZZ-BYE emily eaton - RIS L 27
3 Aff Academy of Higher Learning CC* Alisa Hathaway - RIS L 28
4 Neg Kudos College of Youth Leadership NN Senaka Ekanayake - RIS L 28
5 Neg Ridgecrest Intermediate School CL Will Gingold - Kudos W 27
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 12 Total Points: 137
The Harker School The Harker School AY 1 Wins 139.5 (tot) Seed: 35
Rd Side Opponent Judge Decision Alexander Young
1 Neg Kudos College of Youth Leadership SP* Senaka Ekanayake - RIS L 28
2 Aff Academy of Higher Learning AC Alisa Hathaway - RIS L 28.5
3 Aff Academy of Higher Learning AO* Oscar Rosa - Harker L 28
4 Neg Ridgecrest Intermediate School CL Nate Odenkirk - Kudos W 28
5 Neg Ridgecrest Intermediate School BZ David Finnigan - La Reina L 27
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 12 Total Points: 139.5
The Harker School The Harker School SP 2 Wins 141.5 (tot) Seed: 25
Rd Side Opponent Judge Decision Suraj Pakala
(15th spkr)
1 Neg La Reina High School DS Senaka Ekanayake - RIS W 28
2 Aff Kudos College of Youth Leadership JJ* ryan skolnick - La Reina W 27
3 Neg Academy of Higher Learning AK* Andrew Jenkins - Future Academy L 28
4 Aff Kudos College of Youth Leadership KW* Minji Oh - RIS L 29
5 Aff Ridgecrest Intermediate School GZ* Nate Odenkirk - Kudos L 29.5
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 15 Total Points: 141.5
The Harker School The Harker School AB 2 Wins 137.9 (tot) Seed: 30
Rd Side Opponent Judge Decision Arohee Bhoja
1 Aff Academy of Higher Learning KL* Mrs. Jankowski - RIS L 27
2 Neg NEI Education JC* Jessica Bunnemeyer - RIS L 27
3 Aff La Reina High School JC Muhannad Hassan - RIS L 28
4 Neg Ridgecrest Intermediate School BZ Jack Wareham - Kudos W 28.9
5 Neg Ridgecrest Intermediate School RS Will Gingold - Kudos W 27
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 12 Total Points: 137.9
The Harker School The Harker School CZ 3 Wins 142.5 (tot) Seed: 10
Rd Side Opponent Judge Decision Catherine Zhao
(10th spkr)
1 Neg Academy of Higher Learning AC Andri Sutandinata - RIS W 28
2 Aff The High Achievers Academy RA ryan skolnick - La Reina W 29
3 Neg Academy of Higher Learning JF* Patrick Kim - RIS W 29
4 Aff Academy of Higher Learning MF* emily eaton - RIS L 27
5 Neg Kudos College of Youth Leadership JJ* Matt Conrad - La Reina L 29.5
Octofinals Aff Academy of Higher Learning KL Eve Gelb, Nova Judge 1, Mandy Nelson LWL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 17 Total Points: 142.5
The Harker School The Harker School SV 3 Wins 139.5 (tot) Seed: 17
Rd Side Opponent Judge Decision Sonya Verma
1 Aff The High Achievers Academy RA Minji Oh - RIS W 28
2 Neg Academy of Higher Learning KL* emily eaton - RIS L 28
3 Neg Academy of Higher Learning MK* Alisa Hathaway - RIS W 27.5
4 Aff Academy of Higher Learning AC Katie Stan - RIS L 27
5 Aff La Reina AM David Finnigan - La Reina W 29
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 13 Total Points: 139.5
The Harker School The Harker School LF 2 Wins 141.5 (tot) Seed: 26
Rd Side Opponent Judge Decision Lauren Fu
1 Neg Academy of Higher Learning MF* Andri Sutandinata - RIS L 28
2 Aff La Reina AM Alisa Hathaway - RIS W 28
3 Aff Kudos College of Youth Leadership KA Muhannad Hassan - RIS L 28
4 Neg The High Achievers Academy RA Minji Oh - RIS W 29
5 Aff Academy of Higher Learning MK* Nate Odenkirk - Kudos L 28.5
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 15 Total Points: 141.5
The Harker School The Harker School SS 4 Wins 144.7 (tot) Seed: 2
Rd Side Opponent Judge Decision Sachin Shah
(3rd spkr)
1 Neg Ridgecrest Intermediate School KS Judy Kwon - AofHL W 28
2 Aff Ridgecrest Intermediate School SS Jack Wareham - Kudos W 29
3 Neg Academy of Higher Learning MF* Patrick Kim - RIS L 29
4 Aff Ridgecrest Intermediate School GZ* Nate Odenkirk - Kudos W 29.2
5 Neg NEI Education JC* Matt Conrad - La Reina W 29.5
Octofinals Neg Academy of Higher Learning CC vejaya hedge, Dylan Brody, Jennifer Yang WLL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 14 Total Points: 144.7
The Harker School The Harker School AM 4 Wins 144.4 (tot) Seed: 4
Rd Side Opponent Judge Decision Akshay Manglik
(6th spkr)
1 Neg ZZ-BYE Minji Oh - RIS W 28.9
2 Aff Academy of Higher Learning MF* Elly Choi - Whilshire L 29
3 Neg Kudos College of Youth Leadership KW* Eve Gelb - New West W 29
4 Aff Academy of Higher Learning JF* emily eaton - RIS W 29
5 Neg Academy of Higher Learning AK* Jack Wareham - Kudos W 28.5
Octofinals Aff Ridgecrest Intermediate School GZ ethan keagh, Sean Finkelberg, Steven Leal LWW  
Quarterfinals Neg Kudos College of Youth Leadership JJ Argin __, mike kyle, Matt To WLW  
Semifinals Neg Academy of Higher Learning MF julia bricklen, Kevin Yoon, Cankesh Jhaveri LLL  
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 14 Total Points: 144.4
The High Achievers Academy The High Achievers Academy RA 2 Wins 134.5 (tot) Seed: 33
Rd Side Opponent Judge Decision Ruchi Agashe
1 Neg The Harker School SV Minji Oh - RIS L 26
2 Neg Ridgecrest Intermediate School RS Andre Jia - Harker W 28
3 Aff Ridgecrest Intermediate School CL Tait White-Rasmusson - Harker W 27.5
4 Neg Kudos College of Youth Leadership JJ* Ding Huang - Harker L 27
5 Neg Kudos College of Youth Leadership OK James Molien - GCC L 26
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 12 Total Points: 134.5
The High Achievers Academy The High Achievers Academy RA 3 Wins 138.9 (tot) Seed: 18
Rd Side Opponent Judge Decision Reva Agashe
1 Aff Kudos College of Youth Leadership NN Jane Roshen - RIS W 27.1
2 Neg The Harker School CZ* ryan skolnick - La Reina L 26
3 Neg Ridgecrest Intermediate School KS Tait White-Rasmusson - Harker W 27.8
4 Aff The Harker School LF Minji Oh - RIS L 28
5 Neg Ridgecrest Intermediate School SS De'ray Preston - Harker W 30
(* teams advanced to elims) Total Opp Wins: 11 Total Points: 138.9